Na sklonku minulého roku, byla poskytnuta společností Škoda Auto a.s. dotace pro AFK Častolovice v celkové výši 120.000,-Kč. Z dotace byly zakoupeny fotbalové dresy pro starší žáky (viz. foto) a sada dresů pro muže. Dále bylo nakoupeno fotbalové vybavení pro mládež a dospělé, které se skládá z fotbalových míčů pro starší přípravku, mladší a starší žáky a muže. V neposlední řadě jsme mysleli i na bezpečnost při zápasech a byly zakoupeny fotbalové branky FIFA a celé příslušenství z hliníkového materiálu. Bohužel v jarních měsících nepřálo počasí a tyto brány budou instalovány na hlavním hřišti až po jarní sezóně. V rámci dotace byla ještě pořízena nová lajnovačku Roll Liner.

V rámci rozpočtu na rok 2018 bylo nutné vyměnit travní traktůrek pro úpravu fotbalového areálu. V minulém roce bylo zrekultivováno dalších 8.000 m2 hrací plochy a se stávajícím vybavením již nebylo možné obhospodařovat tak velkou travní plochu.

Doufáme, že nové vybavení a rozšiřování hrací plochy bude motivovat naši mládež a muže k výsledkům, které budou lahodit našim očím.

 

Ing. Zdeněk Praus, starosta