Vážení spoluobčané,

minulý týden se v médiích objevily závažné informace v souvislosti s naším městysem. „Třaskavé“ slovo exekuce způsobilo jistě mezi vámi, ale, bohužel i v širším okolí, minimálně znepokojení, někde však i paniku. Co se to tedy děje v Častolovicích na radnici, že je to prezentováno dokonce v hlavních zprávách dne 30. 7. 2018 v České televizi?

Musím vás uklidnit. Neděje se vůbec nic závažného! A už vůbec ne něco, co by mělo posloužit za zpravodajský materiál pro Českou televizi!

Redaktor Vlastimil Weiner „čerpal“ z neověřených zpráv a zřejmě z podnětu tří zastupitelek městyse – paní Novohradské, paní Bačíkové a paní Čestické. V reportáži se objevily dvě zásadní informace:

1)     Rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové uložil zveřejnění článků v autorství žalující strany (jmenované tři zastupitelky) v příštím vydáni našeho čtvrtletní Zdroj. Vzhledem k tomu, že rozsudek byl doručen právnímu zástupci městyse a potažmo i panu starostovi (dne 3. 7. 2018) až po uzávěrce dne 15. 6. 2018, bude zveřejněno v příštím čísle, ve Zdroji č. 3/2018. Autor reportáže však „pracuje“ s termínem 4. 6. 2018, kdy Krajský soud jednal…!

2)     Rozsudek Krajského soudu v Hradci Králové uložil úhradu soudních výloh straně žalující. Dne 3. 7. 2018 právní zástupkyně žalujících zastupitelek napsala právnímu zástupci vedení městyse, aby byla dlužná částka uhrazena na příslušný účet do 13. 8. 2018. Uhrazeno bylo 27. 7. 2018! Autor reportáže však „sděluje“ široké veřejnosti dne 30. 7. 2018 (!), že radnice neuhradila ve stanoveném termínu platbu, a proto žalující zastupitelky paní Novohradská, paní Bačíková a paní Čestická podávají návrh na exekuci na Městys Častolovice…!

Včera, v pondělí 6. 8. 2018, Rada městyse na svém jednání k předmětné záležitosti vydala toto usnesení:

„RM vzala na vědomí reportáž redaktora Vlastimila Weinera, která byla několikrát odvysílána v 31. týdnu v České televizi a která se týkala informace, že tři zastupitelky Městyse Častolovice – Mgr. Jarmila Novohradská, Mgr. Bc. Alena Bačíková a Zdenka Čestická podaly návrh na exekuci na Městys Častolovice, z důvodu včasného neuhrazení přiznaných soudních výloh.“

„RM bere na vědomí informaci místostarosty Bc. Tichého (v době dovolené starosty statutárního zástupce městyse), že pověřil právního zástupce Městyse Častolovice k podání žádosti na zastavení exekuce, podloženou jasnými důkazy a to uhrazením soudních výloh dle termínu požadovaném právní zástupkyní žalujících.“

„RM se důrazně ohrazuje proti mediálnímu útoku od zastupitelek městyse Mgr. Jarmily Novohradské, Mgr. Bc. Aleny Bačíkové a Zdenky Čestické, které prostřednictvím veřejnoprávní televize poškodily dobré jméno Městyse Častolovice.“

„RM pověřuje starostu a místostarostu Bc. Tichého v součinnosti s právním zástupcem Městyse Častolovice k postupu se všemi zainteresovanými v této záležitosti (žalující strana i mediální společnost), který povede k očištění dobrého jména městyse i jednotlivých členů vedení radnice.“

K případu moje vlastní poznámka:

„V komunální politice se v různých přestávkách pohybuji už téměř tři desítky let. Proto jsem už zažil ledacos. Ovšem podat jako zastupitel, spíše tedy zastupitelka, návrh na exekuci, proti vlastnímu městysi, to tady ještě opravdu nebylo, to už je hodně „přes čáru“…!“

Bc. Miloš Tichý - místostarosta